3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

medal Bardzo udanie zakończyli pierwsze półrocze 2011 roku pływacy z Gliwickiego Klubu Pływackiego „SiKReT”. Zapraszamy ponizej aby zapoznać się z naszymi osiągnięciami zarówno wśród dzieci jak i seniorów z sekcji MASTERS.

• W kategorii 10 latków dziewczęta drużynowo zostały sklasyfikowane na I miejscu w Polsce na 155 klubów prowadzących szkolenie w tym roczniku. Według międzynarodowej punktacji FINA indywidualnie najwyżej zostały sklasyfikowane następujące zawodniczki: Dominika Kossakowska 1 miejsce w Polsce, Laura Gabryś 12 miejsce, Natalia Lewandowska 26 miejsce oraz Wiktoria Słowik 64 miejsce na prawie 600 zawodniczek z całej Polski, które spełniły wymogi klasyfikacyjne. Indywidualnie Dominika zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal Mistrzostw Polski (Im – 50m st. grzbietowym, Im – 50m st. dowolnym, IIm – 100m st. zmiennym) Jest to bardzo dobry wynik, który dobrze rokuje na przyszłość.

• W kategorii 11 latków chłopcy drużynowo zostali sklasyfikowani na II miejscu w Polsce na ponad 170 klubów. Według klasyfikacji FINA indywidualnie najlepszym zawodnikiem w Polsce jest Michał Kapias. Oprócz niego w klasyfikacji zostali uwzględnieni Jakub Miller 84 miejsce, Jakub Nowicki 130 miejsce oraz Patryk Stradomski 134 miejsce na ponad 818 sklasyfikowanych zawodników z całej Polski. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Michał Kapias zdobywając 2 złote i 2 srebrne medale Mistrzostw Polski (Im – 100m st. grzbietowy, Im – 100m st. dowolny, Iim – 200m st. zmienny, IIm – 200m st. dowolny). Warto podkreślić, że Michał potwierdził swoją bezsprzeczną dominację w kraju drugi rok z rzędu. Do tegorocznych osiągnięć Michała należy również doliczyć oficjalny Rekord Polski na 100 m st. grzbietowym oraz nieoficjalny na 50m st. grzbietowym (wynik nieoficjalny ponieważ ustanowiony podczas miejskich zawodów Gliwickiej Ligi Pływackiej).

W kategorii 11 latków bardzo dobrze spisała się również męska sztafeta 4 x 50m zmiennym oraz sztafeta 4 x 50m st. dowolnym w składzie Michał Kapias, Jakub Miller, Jakub Nowicki oraz Patryk Stradomski, które zajęły odpowiednio 4 i 6 miejsce w Polsce na ponad 115 sklasyfikowanych drużyn sztafetowych. Wynik jest o tyle ważny, że pokazuje prawdziwą siłę klubu pływackiego.

• Bardzo dobrze spisali się również nasi 12 latkowie (zarówno chłopcy jak i dziewczęta), którzy zakwalifikowali się do II rundy Miedzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików gdzie zajęli ostatecznie 24 miejsce w Polsce na prawie 190 klubów. Najlepsze wyniki indywidualnie uzyskała Wiktoria Bocheńska (najlepszy wynik - 12m w Polsce 400m st. dowolny) oraz Tymoteusz Drozd (najlepszy start – 8m w Polsce 200m st klasyczny i 9m na 100m st. klasyczny).

Warto przypomnieć, że młodzi pływacy z Gliwickiego Klubu „SiKReT” wygrali też Ligę Klubów Sląskich w kategorii 10, 11 i 12 laków zdobywając 3 piękne puchary dla najlepszego klubu okręgu śląskiego oraz wiele medali i tytułów Mistrzów Śląska.

• Bardzo dobry start w Mistrzostwach Polski zaliczyli też pływacy z sekcji Masters SiKReT Gliwice. Występując w składzie: Zofia Dąbrowska, Joanna Zagała, Danuta Ziarko, Izabela Hryciów, Lukasz Stolarczyk oraz Leszek Grudniewski zdobyli 11 medali Mistrzostw Polski w pływaniu Masters (1 złoty, 5 srebrnych i 5 brązowych medali). Indywidualnie najlepszy zawodnikiem z Gliwic był Łukasz Stolarczyk, który zdobył 3 srebrne i jeden brązowy medal.

Jeżeli do tych wszystkich sukcesów dołączyć jeszcze bardzo udany start wychowanki klubu Katarzyny Górniak (obecnie pływa w SMS Oświęcim) w Mistrzostwach Europy w Belgradzie i jej brązowy medal oraz rekord Polski 16 latków i kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Limie to pierwsze półrocze można uznać za naprawdę udane.

Poprawiony (wtorek, 04 października 2011 10:41)